1. věk 2. věk 3. věk
Národní Národní Národní
Imperiální Imperiální Imperiální

Kdo jste na duně poprvé a nevíte jak začínat,tak pozorně čtěte:

Začátek je vždycky těžký

Pro ty,kteří nečetli knihu(jako já):Duna on-line je hra vytvořená hráčem Destilem podle knihy Franka Herberta ''Duna''.Má tři předehry a každá z nich se jmenuje podle jednoho z národů(Atreidové, Harkonenové a Corinové). Dále má potom šest dílů, ve kterých se postupně setkáváme se všemi národy Duny(Atreidi, Fremeni, Bene Tleilax, Bene Geserit, Harkonnenové, Vesmírná Gilda, Rybí Mluvčí, Iks,Riches,samozřejmě my-Ctěné Matre) a renegáty.

1.) Pro ty,kteří neví jak začít:Nejdříve se podíváme na odkaz "stavby" nakupujte jenom budovy (max. 66) a ze zbytku kupte PO(max.2500) !!! Ale pozor,budovy a PO se dělí o zastavěnost,takže nemůžete mít všeho dostatek !!!(Domovskou planetu Vám můžou dobýt až budete mít 4 planety a tak si na ni nakupte 66 budov).Až na to budete mít,tak si kupte podnebí(nejlepší je "Ideální").

2.) Pro neklidné bojovníky CM:Jestli jste chtěli mít co nejdříve nejvetší produkci,tak jste se řídili prvním bodem. A když už máte vše podle toho(nemusíte to mít přesně takhle ale nic lepšího nemůžete udělat),tak můžete kliknout na odkaz "Jednotky" tam jsou dva druhy jednotek-prvním druhem jsou Zotročení vojáci, ale ty nakupujeme pouze při útoku, protože nemají žádnou obranu, dále jsou tu Ctěné Matre s obranou 3 a útokem 4, ty samozřejmě nakupujeme běžně a také si je každý nastaví aby je verboval(nastavení-2. stupeň).

3.)Pro zkušené obchodníky:Na koupi druhé planety by Vaše síla měla odpovídat síle ostatních.(měli byste mít aspoň 3/4 jejich síly).Nezapomeňte,že na Vás může útočit každý kdo má o 1 planetu míň než je dvojnásobek počtu Vašich planet(Vy-2planety,Někdo jiný-4planety=ten na Vás už nemůže útočit,leda by prodal jednu planetu)

4.)Cihlovy rady pro neposlušné hráče:Vy co nevíte,že vévoda má právo Vás vyhodit,poslat melanž nebo určit nějakou funkci platí několik pravidel-

a)Je lepší být za dobro s vedením

b) Když něco myslí vážně nebo Vám dá nějaký splnitelný úkol,tak ho raději poslechněte

c) Neútočte na spojence,pokud to není kanly

d) Vévoda nemá rád když ho někdo kritizuje,mějte proto pochopení,že i když má své mentaty,tak je toho na něj vždicky moc

e) Pokud máte nějaký nápad ohledně národa a spol.,napište ho vévodovi nebo mentatovi

f) Mějte mysl,uši,oči nastražené a cokoliv podezřelého se dozvíte ( hromadné útoky,spiknutí,...) IHNED!!! to ohlašte vedení ( to určí vévoda-nějaký ministr)

g)Pokud nevíte co znamenjí nějaké zkratky,či něčemu nerozumíte tak se PTEJTE, PTEJTE a zase jenom PTEJTE

Na rozlišeních 800x600 a nižší(nebo na IE 4,0),u někoho nefungují odkazy:"Jednotky,Informace".Dejte proto na konec adresy " jednotky.php? " a " statistika.php "

Není zde všechno ale do začátku to stačí,jakmile nebudete vědět jak dál,co dělat,zeptejte se někoho zkušeného(pravděpodobně vévoda,mentat,generál,...)


Jestli se Vám nechce vyjíždět do přehledu národů,tak tu pro Vás máme přímo odkazy na ostatní národy:
Atreidové |Harkonneni |Fremeni |Bene gesserit |Gilda |Bene Tleiax |Iks |Corinové |Rybí Mluvčí |Jiné